Check field status here: http://soccer.tandcsports.org/page/show/1173988-field-status

Master Schedule for T&C Soccer / Fall 2019

Start Date:
End Date:
Division:
Field:
Format:
Game Type:
Sort By:
then
then

DayDateTimeFieldHomeAwayStatus
Saturday09/07/201910:30 am 23 05G D2 USA (Goolsbey)Granite Country Cool Kicks 05G
Saturday09/07/201910:30 am 25 06B Dragons (Gaede)FC Westlake White
Saturday09/07/201910:30 am 3 06G D2 Fury (Sanchez)PAYSL FC Green
Saturday09/07/201912:30 pm 24 06B Austin Eagles (Snyder)NB AJAX NB AJAX 06B White
Saturday09/07/201912:30 pm 3 05B Chelsea (O’Hara)JUVENTUS JUVENTUS 05 BIANCO
Saturday09/07/20194:30 pm 23 01B Republic FC (Swain)Barca Barca blue
Saturday09/07/20194:30 pm 3 02G The Tribe (Gaede)Lee County United
Sunday09/08/201912:30 pm 3 05B Chelsea (O’Hara)FC WESTLAKE FC WESTLAKE 05B BLUE
Sunday09/08/20192:30 pm 23 06G Panthers (Steinhauser)Alamo City Alamo City 06G White
Sunday09/08/20192:30 pm 3 02G Lightning (Driver)Lady Lions 01G White
Sunday09/08/20194:30 pm 23 04G USA (Elliott)Lions Lions
Sunday09/08/20194:30 pm 24 06B Wild (Kasel)#626-C BOERNE FC THUNDER 06B NAVY
Saturday09/14/20198:30 am 22W 09B Firebolts (Johnson)FC WESTLAKE 09B BLUE
Saturday09/14/20198:30 am 24 04B Boca Juniors (Hays)#1131 Austin Texans 04B Red
Saturday09/14/201910:00 am 22W 08G D2 Crush (Cashman)WBSA WBSA 09 Cheetahs
Saturday09/14/201910:30 am 24 07G D2 Wildcats (Tabor)leander YSA Rattlers
Saturday09/14/201910:30 am 3 05B Chelsea (O’Hara)E2 FSC E2PRODIGY FSC 05B
Saturday09/14/201912:30 pm 24 07G Pixies (Patterson)ACSC lady dragons purple
Saturday09/14/20192:30 pm 23 03G Avalanche Blue (Kasel)STING SA 03 ROYAL MELENDEZ
Saturday09/14/20192:30 pm 3 02G The Tribe (Gaede)TC 02G Lightning
Sunday09/15/20192:30 pm 23 01B Republic FC (Swain)T&C 01 Round Rock FC
Sunday09/15/20192:30 pm 3 06B Dragons (Gaede)Capital City SC Sky
Sunday09/15/20194:30 pm 23 06G Panthers (Steinhauser)One Goal BLFC Lionessess 06
Sunday09/15/20194:30 pm 24 04B Boca Juniors (Hays)#1164 Fusion 04B Blue Mando
Sunday09/15/20194:30 pm 3 02G The Tribe (Gaede)Lee County United
Saturday09/21/20198:30 am 22W 09B Firebolts (Johnson)RC RANGERS 09 BOYS ORANGE
Saturday09/21/20198:30 am 3 02B Gladiators (Llano)WestLake Westlake
Saturday09/21/201910:00 am 22W 08G D2 Crush (Cashman)River City River City Rangers 08 Girls White
Saturday09/21/201910:30 am 23 05G D2 USA (Goolsbey)Copperas Cove 05G
Saturday09/21/201910:30 am 24 07G D2 Wildcats (Tabor)LSC White CTX
Saturday09/21/201910:30 am 25 07G D2 Firewolves (Giannetti)Galaxy SC Galaxy SC 07/08G Black
Saturday09/21/201912:30 pm 24 06B Wild (Kasel)#644 -C NB AJAX 06 BOYS WHITE (TXS)     
Saturday09/21/201912:30 pm 3 05B Chelsea (O’Hara)NB Ajax NB AJAX AJAX 05 BOYS WHITE
Saturday09/21/20194:30 pm 24 07G Pixies (Patterson)PREMIER 07 GIRLS NAVY
Sunday09/22/201912:30 pm 23 02B Gladiators (Llano)T&C Republic T&C Republic
Sunday09/22/201912:30 pm 3 03G Lightning (Johnson)AYSO United 03G
Sunday09/22/20191:00 pm 22W 09B Torrent (Featherston)TCSC Calvary 09 Black
Sunday09/22/20192:30 pm 3 03B Fusion (Grimes)Dynamo DS Stars 03B
Sunday09/22/20194:30 pm 23 02B Round Rock FC (Gancas)TC 02B Gladiators
Sunday09/22/20194:30 pm 24 06B Austin Eagles (Snyder)Boerne Boerne FC Thunder 06B Navy
Sunday09/22/20194:30 pm 3 02G Lightning (Driver)T&C The Tribe
Saturday09/28/201910:30 am 23 06G Panthers (Steinhauser)Westlake Westlake 06G White
Saturday09/28/201910:30 am 24 01B Republic FC (Swain)One Goal O2B Elite
Saturday09/28/201910:30 am 25 02B Gladiators (Llano)Lake Travis Elite Lake Travis Elite
Saturday09/28/201910:30 am 3 05B Chelsea (O’Hara)LSC LONESTAR 05B RED CTX
Saturday09/28/201912:30 pm 24 04G USA (Elliott)FC Dallas FC Dallas Alamo City Red
Saturday09/28/201912:30 pm 3 07G D2 Wildcats (Tabor)TCSC Flyers
Saturday09/28/20194:30 pm 24 07G Pixies (Patterson)LADY ARSENAL 07 RED
Sunday09/29/201912:30 pm 23 03B Fusion (Grimes)Alamo City Alamo City 03B White
Sunday09/29/201912:30 pm 24 06B Austin Eagles (Snyder)ACSC ACSC Dragons Purple 06
Sunday09/29/201912:30 pm 3 03G Lightning (Johnson)Premier fa Royal
Sunday09/29/20194:30 pm 3 02B Round Rock FC (Gancas)Samba FC Samba FC 01B
Saturday10/05/20198:30 am 22W 09B Firebolts (Johnson)LONESTAR 09B DL GOLD NTH
Saturday10/05/20198:30 am 24 04B Boca Juniors (Hays)#1150 Buffalos FC 04/05 Boys
Saturday10/05/201910:30 am 23 05G D2 USA (Goolsbey)Pflugerville Dash 04G
Saturday10/05/201910:30 am 3 07G D2 Wildcats (Tabor)WBSA United
Saturday10/05/201912:30 pm 24 07G Pixies (Patterson)AHFSH FIRE 07G RED
Saturday10/05/20192:30 pm 22W 09B Torrent (Featherston)LSC LSC 09 Totti
Saturday10/05/20194:30 pm 3 05B Chelsea (O’Hara)Elgin ELGIN UNITED-FC WOLVES 05
Sunday10/06/201912:30 pm 3 02B Round Rock FC (Gancas)Premier Premier 01B Royal
Sunday10/06/20192:30 pm 23 01B Republic FC (Swain)Juventus 02/03 Juventus - Bianco
Sunday10/06/20192:30 pm 24 04G USA (Elliott)AHFSH Alamo Heights
Sunday10/06/20192:30 pm 3 03B Fusion (Grimes)Lions FC Lions 03 White
Sunday10/06/20194:30 pm 3 02G The Tribe (Gaede)Bulverde 01G S2
Saturday10/12/20198:30 am 24 06G Panthers (Steinhauser)LSC LSC 06G Black Sth
Saturday10/12/20198:30 am 3 07B Spurs (Russell)buffalo buffalos fc 07
Saturday10/12/201910:30 am 23 07G Pixies (Patterson)LONESTAR 07G RED NAO
Saturday10/12/201910:30 am 24 06B Wild (Kasel)#680-C ACSC DRAGONS PURPLE B06 (TXS)     
Saturday10/12/201910:30 am 25 07G D2 Firewolves (Giannetti)T&C T&C 07G Wildcats
Saturday10/12/20194:30 pm 23 03G Lightning (Johnson)CE Blue 03G
Sunday10/13/20194:30 pm 23 04G USA (Elliott)Centex Centex Cyclones
Saturday10/19/20198:30 am 22W 09B Torrent (Featherston)LSC LSC 09B AL White STH
Saturday10/19/201910:00 am 22E 08G D2 Crush (Cashman)Granite Country Dragonflys 08G
Saturday10/19/201910:30 am 23 05G D2 USA (Goolsbey)Capital City Sky 04G
Saturday10/19/201910:30 am 24 06B Austin Eagles (Snyder)TC TC-Sounders
Saturday10/19/201910:30 am 3 03B Fusion (Grimes)USLA USLA Champions 03B
Saturday10/19/201912:30 pm 24 07G Pixies (Patterson)LONESTAR 07G BLUE NTH
Saturday10/19/201912:30 pm 25 02G Lightning (Driver)Bulverde 01G S2
Saturday10/19/201912:30 pm 3 02B Gladiators (Llano)Premier Premier
Sunday10/20/201912:30 pm 24 06B Wild (Kasel)#779-C CENTEX STORM 06B WHITE (TXS)     
Sunday10/20/201912:30 pm 3 03G Lightning (Johnson)TCSC Flyers 03G
Sunday10/20/20194:00 pm 25E 09B Firebolts (Johnson)FC DALLAS ALAMO AREA 09B RED
Sunday10/20/20194:30 pm 3 02B Round Rock FC (Gancas)OG One Goal 02B Elite
Saturday10/26/20198:30 am 3 07B Spurs (Russell)Lonestar White
Saturday10/26/201910:00 am 22W 08G D2 Crush (Cashman)Centex Storm Cyclone 08G Black
Saturday10/26/201910:30 am 23 04G USA (Elliott)USLA Champions
Saturday10/26/201912:30 pm 24 07G Pixies (Patterson)FC WESTLAKE 07G WHITE
Saturday10/26/20192:30 pm 24 06B Wild (Kasel)#698-C LONESTAR 06B BLACK STH (TXS)     
Sunday10/27/201912:30 pm 23 06G Panthers (Steinhauser)Classics Elite CE 06/07G Blue
Sunday10/27/20192:30 pm 23 02G Lightning (Driver)Lee County girls
Sunday10/27/20194:30 pm 23 04B Boca Juniors (Hays)#1180 WBSA United 04B Blue
Sunday10/27/20194:30 pm 3 02B Gladiators (Llano)BYSO BYSO
Saturday11/02/20198:30 am 22W 09B Torrent (Featherston)LSC LSC 09B AL White NAO
Saturday11/02/20198:30 am 3 07B Spurs (Russell)Lonestar 07 Blue NTH
Saturday11/02/201910:00 am 22W 08G D2 Crush (Cashman)River City Rangers 08G White
Saturday11/02/201910:30 am 25 02G The Tribe (Gaede)Lady Lions 01 White
Saturday11/02/201910:30 am 3 02B Gladiators (Llano)Tc Republic Tc republic
Saturday11/02/201912:30 pm 23 04B Boca Juniors (Hays)#1187 Titans FC SA 04B Black
Saturday11/02/201912:30 pm 24 07G Pixies (Patterson)USLA CHAMPIONS 07G
Saturday11/02/20192:30 pm 23 04G USA (Elliott)HYSA Fusion
Saturday11/02/20192:30 pm 24 06B Austin Eagles (Snyder)One Goal One Goal 06 Strikers
Saturday11/02/20192:30 pm 3 03G Lightning (Johnson)RCR Orange 03
Saturday11/02/20194:30 pm 23 05G D2 USA (Goolsbey)Lee County United
Saturday11/02/20194:30 pm 3 06G D2 Fury (Sanchez)NASA Strikers
Sunday11/03/20192:30 pm 23 02G Lightning (Driver)Lady Lions 01G White
Saturday11/09/20198:30 am 22W 09B Firebolts (Johnson)FSA 09B RED
Saturday11/09/201910:30 am 24 06B Dragons (Gaede)Cavalry Black
Saturday11/09/20192:30 pm 23 02G The Tribe (Gaede)Lady Lions 01G
Sunday11/10/201912:30 pm 23 01B Republic FC (Swain)BYSO 01 Inferno Boys
Sunday11/10/201912:30 pm 3 07B Spurs (Russell)Lonestar 07B Red NAO
Sunday11/10/20194:30 pm 23 02B Round Rock FC (Gancas)Juventus s Juventus 02/03 Blanco
Sunday11/10/20194:30 pm 3 03B Fusion (Grimes)AYSO AYSO United 03B-Cisneros
Saturday11/16/201910:30 am 23 06B Dragons (Gaede)SA City White West
Saturday11/16/201912:30 pm 24 06B Wild (Kasel)#725-C ONE GOAL 06 STRIKERS (TXN)     
Saturday11/16/20192:30 pm 24 06B Austin Eagles (Snyder)Leander leander 2006 Rattlers (Winters)
Sunday11/17/20194:30 pm 3 02G Lightning (Driver)T&C The Tribe
Saturday02/15/202010:30 am 24 06B Wild (Kasel)#743-C LEANDER 2006 RATTLERS (WINTERS) (TXS)     
Saturday02/15/20202:30 pm 23 06G Panthers (Steinhauser)ACSC Lady Dragons 06
Saturday02/15/20202:30 pm 3 07B Spurs (Russell)NB Ajax NB Ajax
Sunday02/16/20202:30 pm 25W 09B Firebolts (Johnson)ONE GOAL B-ELITE 09 BLACK
Saturday02/22/202010:30 am 3 07B Spurs (Russell)Victoria Fire 07
Saturday02/22/20202:30 pm 24 06B Dragons (Gaede)Centex Storm Black
Sunday02/23/202012:30 pm 24 06B Austin Eagles (Snyder)FCW FC Westlake
Saturday02/29/202010:30 am 24 06B Wild (Kasel)#761-C FC WESTLAKE 06B RED (TXS)     
Saturday02/29/20202:30 pm 3 07B Spurs (Russell)Hays Fuzion B Mando
Sunday03/01/20202:30 pm 25W 09B Firebolts (Johnson)LONESTAR 09B DL BLUE NTH
Saturday03/07/202012:30 pm 3 03G Lightning (Johnson)Fc westlake Blue
Saturday03/07/20202:30 pm 23 06G Panthers (Steinhauser)Leander 06 Rattlers (CEKA)
Saturday03/07/20202:30 pm 25 06B Dragons (Gaede)Juventus 06B Blanco
Saturday03/07/20204:30 pm 24 06B Austin Eagles (Snyder)BUFF Buffalos FC 06B Blue
Saturday03/28/202010:30 am 24 02B Round Rock FC (Gancas)LT Elite 02B Red
Saturday03/28/202010:30 am 3 05B Chelsea (O’Hara)RC Rangers RC RANGERS 05 BOYS ORANGE
Saturday03/28/20204:30 pm 23 01B Republic FC (Swain)Samba Samba FC B01
Sunday03/29/202012:30 pm 3 05B Chelsea (O’Hara)LSC LONESTAR 05B BLACK NTH
Sunday03/29/20202:30 pm 23 06G Panthers (Steinhauser)Toro SA TSA 06G Black
Sunday03/29/20202:30 pm 3 02B Gladiators (Llano)Round rock Round rock
Sunday03/29/20204:30 pm 3 06B Dragons (Gaede)LT Elite
Sunday04/05/20202:30 pm 23 04B Boca Juniors (Hays)#1199 Barca Academy Austin 04B Garnet
Saturday04/11/20202:30 pm 23 04G USA (Elliott) Alamo City White

139 games scheduled

[GameOfficials Export]